CENTRUM LOGOPEDYCZNE ILONA KLONECKA

Aleksandra Besz   Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej i fizjoterapeutką. Ukończyłam również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Od samego początku moje życie zawodowe związane było z pracą z dziećmi. Od wielu lat prowadzę gimnastykę korekcyjną w poznańskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych, jednak dopiero pierwszy syn zrewolucjonizował moje podejście do zapobiegania wadom postawy. Michał urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym i tendencją do wielu nieprawidłowości w sylwetce. Prawie codzienne ćwiczenia zmusiły mnie do całkowitej zmiany podejścia. Razem stworzyliśmy zabawy, dzięki którym świetnie spędzaliśmy ze sobą czas i jednocześnie ćwiczyliśmy. Tak powstał mój autorski program pt. "Dobra po(d)stawa to świetna zabawa!" ujęty w serii książek pod tym samym tytułem.  [Czytaj więcej...]

 

 

Patryk Kanarkowski   Jestem absolwentem AWF w Poznaniu, specjalność Sport Osób Niepełnosprawnych. Prowadzę szkołę pływania BabyInk. Przez wiele lat pracowałem jako nauczyciel w ZSS nr 103 w Poznaniu, prowadząc zajęcia ruchowe dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem terapeutą integracji sensorycznej i integracji bilateralnej. Ukończyłem kurs szkolny – integracji odruchów. 

 

Maja Szatkowska   Z wykształcenia jestem psychologiem, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Psychologia. Ukończyłam również Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Swoją wiedzę poszerzam biorąc udział w konferencjach i szkoleniach. Współpracuję z wydawnictwami prasy żłobkowej i przedszkolnej. Od wielu lat pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Udzielam konsultacji indywidualnych a także prowadzę warsztaty psychologiczne dla dzieci, rodziców i kadry pedagogicznej żłobków i przedszkoli. Współtworzę Pracownię Psychologiczną Razem, można mnie spotkać w wielu wielkopolskich żłobkach i przedszkolach. W swojej pracy wykorzystuję metaforę i bajkę, różne formy zabawy, włączam elementy ekspresji ruchowej i artystycznej. Lubię pracować z dziećmi. Wspieram rodziny gdy w ich życiu pojawia się trudny czas np. wybuchy złości i frustracji u dziecka, lęki, mutyzm, jąkanie się, trudności w adaptacji żłobkowej i przedszkolnej, rozwód, śmierć w rodzinie itp. Bliski jest mi temat kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.