CENTRUM LOGOPEDYCZNE ILONA KLONECKA

PRAWIDŁOWY ROZWÓJ MOWY DZIECKA - TO LEPSZA JAKOŚĆ ŻYCIA

Jako rodzice powinniśmy zwrócić baczną uwagę na rozwój mowy dziecka, ponieważ im lepiej dziecko mówi, tym lepiej rozwija się jego myślenie, zdolność wyrażania siebie i poznawania świata, kształtują się jego relacje z bliskimi i rówieśnikami. Dobra jakość komunikacji pozwala unikać niepotrzebnych napięć emocjonalnych i konfliktów, oraz kształtuje poczucie własnej wartości zarówno w dzieciństwie, jak i życiu dorosłym.

 

WCZESNA INTERWENCJA I PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA

Rozwój mowy dziecka zaczyna się już w życiu płodowym – to dużo, dużo wcześniej niż zwykło się sądzić. 

Wczesne rozpoznanie wszelkich nieprawidłowości jest niezwykle ważne, ponieważ skraca i podnosi efektywność procesu terapeutycznego; opieka logopedyczna, stymulacja rozwoju mowy możliwa jest od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Jeśli jest taka potrzeba, możemy wspomóc ten rozwój już na samym początku, kierując się zasadą, że nigdy nie jest za wcześnie na konsultację, jeżeli cokolwiek niepokoi rodziców. Logopeda jest specjalistą, który może uczyć niemowlęta prawidłowego picia, gryzienia, żucia, połykania pokarmów, a często jako pierwszy dostrzega nieprawidłowości i kieruje do rehabilitanta, ortodonty, laryngologa, foniatry, czy psychologa. 

Dlatego, jeżeli cokolwiek niepokoi Cię w rozwoju Twojego dziecka, lub jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat zapobiegania wadom wymowy, prawidłowego karmienia, poznać techniki masażu (masaż Shantala), nauczyć się języka migowego dla niemowląt — zapraszamy na wizytę kontrolną u logopedy.

Natomiast jeśli ciąża miała nieprawidłowy przebieg, dziecko było urodzone przedwcześnie, wystąpiły jakiekolwiek trudności okołoporodowe — nie zwlekaj z wizytą u neurologopedy.