CENTRUM LOGOPEDYCZNE ILONA KLONECKA

Wspieramy wiedzą i doświadczeniem proponując konsultacje, warsztaty dla rodziców i szkolenia dla specjalistów, chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Obecnie prowadzimy następujące warsztaty i szkolenia:

 • Podstawy fizjoterapeutyczne w pracy logopedycznej. Współpraca logopeda-fizjoterapeuta - szkolenie adresowane jest do specjalistów logopedów i neurologopedów i jest przede wszystkim praktyczne. Celem jest wyposażenie specjalistów w wiedzę i konkretne narzędzia terapeutyczne.  Układ stomatognatyczny nie istnieje w izolacji. Wg koncepcji taśm mięśniowych Myersa jest elementem składowym układu ruchu. Dobra postawa to podstawa wszelkich oddziaływań logopedycznych. Program szkolenia:
  Kręgosłup krzywy a prosty;
  Taśmy mięśniowo - powięziowe wg Myersa;
  Wady postawy a ruchomość języka;
  Stabilne centrum - miednica i przepona;
 • Logopedia (nie tylko) dla fizjoterapeutów. Podstawy terapii miofunkcjonalnej - szkolenie adresowane do fizjoterapeutów, pedagogów, terapeutów SI, logopedów i neurologopedów. Celem jest ukazanie zależności pomiędzy ruchomością języka i wadami postawy oraz zbudowanie przekonania, że krótkie wędzidełko nie jest jedyną determinantą słabej ruchomości języka. Program szkolenia:
  Układ stomatognatyczny z uwzględnieniem mięśni szyi-anatomia palpacyjna;
  Tonus mięśniowy a ruchomość języka;
  Fizjoterapeutyczne techniki lokalne i globalne w pracy logopedycznej;
  Pozycjonowanie języka- zadanie nie tylko dla logopedów;

 

Na stałe współpracujemy z psychologiem – Mają Szatkowską, która jest również współtwórcą Pracowni Psychologicznej Razem – polecamy to miejsce!

www.pracowniarazem.pl

 

Wysoko cenimy sobie współpracę z naszym terapeutą integracji sensorycznej - Patrykiem Kanarkowskim. Patryk Kanarkowski jest również doświadczonym instruktorem pływania oraz oswajania niemowląt z wodą. Od wielu lat jest On członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Jego pasja i chęć prowadzenia zajęć w wodzie, nastawionych na całościowy rozwój dziecka, stały się motywacją do otwarcia własnej szkoły pływania – BabyInk – polecamy!

https://pl-pl.facebook.com/babyinkpoznan

 

Współpracujemy z fizjoterapeutką - Olą Besz, założycielką i prezesem zarządu Fundacji Aktywnego Zdrowia. Misją fundacji jest szeroko rozumiana edukacja zdrowotna oraz aktywizacja ruchowa osób w każdym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą fundacyjnych warsztatów!

http://aktywnezdrowie.pl